2024. március 28., csütörtök

Balra kanyarodni tilos

Hiányzó közlekedési tábla miatt tett közérdekű bejelentést a Lánglovagok Egyesület.

Budapesten, a XI. kerületben a Tétényi út és az Andor utca kereszteződésében a Bornemissza tér felől érkezőknek megtiltották a balra kanyarodást. Az új forgalmi rendet azonban csak ötven méterrel előrébb besorolást jelző táblával és a kereszteződés előtt az útburkolaton előjelző nyíllal jelölték, a jelzőlámpánál sem balra kanyarodni tilos táblát, sem kötelező haladási irány táblát nem helyeztek el.

A Lánglovagok Egyesület 2017. március 21-én a Budapest Közút Zrt.-hez fordult, amely március 24-én küldött válaszában jelezte, előző nap a kivitelező a balra kanyarodni tilos táblát kihelyezte. Az egyesület erről március 24-án a helyszínen meggyőződött, egyúttal azt tapasztalta, hogy a tiltás ellenére még mindig fordulnak balra autósok, ami rendkívül balesetveszélyes helyzetet teremt.