2024. április 23., kedd

Gyújtogató fiatalok ismerkedtek a tűzoltók munkájával

Bírósági eljárás helyett jóvátételi programon vehettek részt gyújtogató fiatalok Budapesten. A Fővárosi Igazságügyi Hivatal és a Lánglovagok Egyesület együttműködésében három, a bűncselekmény elkövetésekor a 18. életévüket nem betöltött fiatalkorú a tűzoltók munkájával ismerkedett meg elméletben és gyakorlatban. Februártól június végéig négy alkalommal vettek részt foglalkozáson. Ezeken a Lánglovagok Egyesület szakemberei bemutatták számukra az ország mentő tűzvédelmi rendszerét, tűzoltólaktanyákat tekintettek meg, és védőfelszerelésben teljesítették a tűzoltók képzéséhez, gyakorlásához kialakított, úgynevezett pszichológiai pályát. Mindhárom fiatalember megtapasztalhatta, milyen nehéz és felelősségteljes a tűzoltók munkája, milyen erők mozdulnak meg akkor, ha valaki bajba kerül, vagy éppen diákcsínyből felgyújt egy kukát. A jóvátételi programon való aktív részvétel a fiataloknak lehetőséget adott arra, hogy ne kerüljenek bíróság elé, de tudatosuljon bennük, mivel jár meggondolatlan tettük, s egyben tiszta lappal induljanak neki a nagybetűs életnek.