2024. április 28., vasárnap

Fizető parkolók tűzoltási felvonulási területeken Kelenföldön

A fizető övezet bővítésénél a tűzvédelmi előírásokat figyelmen kívül hagyták.

Budapest XI. kerületében, Kelenföldön 2023. október 1-jén kiterjesztették a fizető parkolási zóna határát. Ezzel azonban az Etele út, Tétényi út, Fehérvári út és Andor utca (Zsombor utca) által határolt területen több olyan középmagas lakóépület előtti út lett díjköteles, ahol tűzoltási felvonulási területnek kellene lennie.

A Lánglovagok Egyesület a kelenföldi fizető zónák kapcsán közérdekű bejelentésben felhívta Dr. László Imre újbudai polgármester, Karácsony Gergely főpolgármester, dr. Sára Botond Attila főispán, valamint Lipták Attila tű. dandártábornok, fővárosi katasztrófavédelmi igazgató figyelmét a problémára.

Az elmúlt években a tűzoltási felvonulási területek hiányára a Lánglovagok Egyesület több esetben felhívta már az érintett szervek figyelmét, ám azok érdemi előrelépést nem voltak hajlandóak tenni az ügyben.

A problémáról részletesen itt lehet olvasni.