2024. március 28., csütörtök

Együttműködés a Fővárosi Igazságügyi Hivatallal

A tűzoltóság, katasztrófavédelem, mentést végző készenléti szervezetek mozgósításával kapcsolatos, fiatalkorúak által elkövetett bűncselekmények jóvátételi eljárásában működik közre a jövőben a Lánglovagok Egyesület. A Fővárosi Igazságügyi Hivatallal kötött megállapodás alapján a bűncselekmény elkövetőivel az egyesület szakemberei megismertetik a tűzvédelmi, katasztrófa-elhárítási, mentési feladatokat, a fiatalt szembesítik cselekményének szűkebb és tágabb környezetére gyakorolt hatásával. Az elméleti és gyakorlati foglalkozások keretében ráébresztik a gyermeket arra, hogy tettével milyen jelentős humán és anyagi erőforrások mozgósítására volt szükség, illetőleg milyen veszélyhelyzetet idézett elő saját maga, környezete és a mentési feladatokban részt vevő szakemberek számára. A megállapodást február 9-én Nyerges Kálmán, a Fővárosi Igazságügyi Hivatal igazgatója és Kis-Guczi Péter, a Lánglovagok Egyesület elnöke írta alá.