2024. április 28., vasárnap

Országos Tűzvédelmi Szabályzat és Tűzvédelmi Műszaki Irányelvek beválásvizsgálata

A Lánglovagok Egyesület 93 pontban tett észrevételeket, javaslatokat.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a szakmai szervezetek bevonásával az Országos Tűzvédelmi Szabályzatról szóló 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet, valamint a Tűzvédelmi Műszaki Irányelvek beválásvizsgálatát végzi.

A Lánglovagok Egyesület egyebek között az eltűnt tűzoltási felvonulási területek problémáját rakná helyre, bizonyos feltételekkel megengedné a tűzoltók által nem használt száraz felszálló tűzivízvezetékek megszüntetését a lakóépületekben, nem erőltetné az állandó üzemű irányfényeket, a lakóépületek bizonyos körénél a 4 évente előírt szellőzőtisztítási kötelezettség periódusát pedig 5 évre növelné.

A tűzmegelőzéssel foglalkozó közhasznú szervezet észrevételei, javaslatai itt olvashatók.