2024. március 29., péntek

Előadás a közös képviselőknek

A Társasházi Magazin konferenciáján a Lánglovagok Egyesület szakembere is előadott.

Lakhatási konferenciát szervezett 2019. november 28-án a Társasházi Magazin című folyóirat Budapesten. A rendezvényen Kis-Guczi Péter, a Lánglovagok Egyesület elnöke a lakóépületek tűzvédelméről, illetőleg a tűzvédelmi hatósági eljárásról tájékoztatta a résztvevőket.

A közhasznú szervezet vezetője előadásában rávilágított az üzemeltetői ellenőrzés, a felülvizsgálat és a karbantartás közötti különbségre, példákon keresztül mutatta be, a közös képviselőknek, társasházkezelőknek milyen intézkedési, tájékoztatási, bejelentési, egyeztetési kötelezettsége van, és mihez kell a tűzvédelmi hatósági engedélye.

Kis-Guczi Péter beszélt arról, mikor várható tűzvédelmi hatósági ellenőrzés egy lakóépületnél, arra hogyan kell felkészülni, illetőleg mi a hatósági eljárás menete.

A tűzvédelmi szakember felhívta a figyelmet a Lánglovagok Egyesület társasházkezelőknek szóló tűzvédelmi hírlevelére, valamint jelezte, december 9-ig még ingyenesen elvégezhető a Társasházak tűzvédelme 2019. e-learning.