2024. április 25., csütörtök

Világhírnév Lakatos Péternek

Lakatos Péter, a Lánglovagok Egyesület tagja az MTI külsős fotóriporterekén első díjat nyert a World Press Photo, a világ legrangosabb fotópályázatának hírkép (Spot News) kategóriájában. Lakatos Péter felvétele 2010. május 22-én a budapesti Szabadság híd tetejére mászott férfi öngyilkosságát örökített meg. A férfi a turulmadáron néhány méterre a tűzoltóktól lángba borította a testét, majd a mélybe vetette magát. A díjazott fényképen az zuhanás pillanata látható. Lakatos Péter 2007-ben csatlakozott a Lánglovagok Egyesülethez. A Lánglovagok.hu tűzoltóportálon már 2005-től jelentek meg fotói, 2007-es és 2008-as évre vonatkozólag pedig egy-egy felvételével Az év fotója a Lánglovagokon szavazás első helyén végzett.