2024. április 19., péntek

Tetten ért gyújtogatók Gazdagréten

Sikerült tetten érni azokat a gyermekeket, akik felgyújtották az iskola kerítése mellett a bokrot 2009. május 23-án kora délelőtt a főváros XI. kerületében, Gazdagréten. A Rétköz utcai parkolóban, a Törökugrató utca és a Regős utca között a Lánglovagok Egyesület tagja, XI. kerületi polgárőr autóval haladva vette észre, hogy egy tűzcsap mellől a bokorból füst száll fel, majd lángok csapnak ki, három gyermek pedig a tűz keletkezésének helyéről futva távozik. Azonnal kiszállt a kocsiból, és százméteres futás után az egyiküket sikerült elkapnia, majd visszakísérnie a helyszínre. A másik két elfutott gyermek néhány perc múlva egy vödör vízzel tért vissza, amivel egy arra járó férfi leöntötte a bokrot, de a tíz méter hosszan elterjedt lángokat így is a tűzoltóknak kellett megfékezniük. A 10 év körüli fiúkat a rendőrök vették gondjaikba.