2024. április 29., hétfő

Tűzoltók másként 2009-es pályázat eredménye

Immáron második alkalommal lett meghirdetve a Tűzoltók másként című pályázat, amellyel lehetőséget adott azoknak, akik a tűzoltó társadalom tagjaként képzőművészeti alkotásokban próbálják meg kifejezni érzéseiket, gondolataikat.

Az Országos Tűzoltó Nap Szervező Bizottsága és a Lánglovagok Egyesület által kiírt pályázatra 9 alkotótól 33 alkotás érkezett.

Eredmény:

I. helyezett:
Bácsfalvi Zoltán tűzoltó ftőrm. Létrán a tűzbe című festménye

II. helyezett megosztva:
Sáfár László tű. tőrm. Déli táj című festménye
és Fütyű Péter tű. őrm. Őszi táj című festménye.

A Lánglovagok Egyesület és a 112Shop különdíját nyerte:
Fütyű Péter tű. őrmester a Növesztgetők című sorozatáért

A Fire Press Kiadó különdíját nyerte:
Petróczi Tímea tű. szds. a Vágy című alkotásáért

A Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület különdíját nyerte:
Szentesi Szabolcs tű. őrm. a Mandarin réce című grafikájáért

A BM Heros Zrt. különdíját nyerte:
Ádám Ferenc Imre tű. ftőrm. a Megmentés című alkotásáért.

A díjakat az Országos Tűzoltó Nap rendezvényén, április 29-én a kecskeméti Erdei Ferenc Kulturális és Konferencia Központban tartott ünnepségen Dr. Tatár Attila tű. altábornagy, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója, Dr. Bende Péter tű. vezérőrnagy, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke, Rajnai Zsolt tű. ezredes, a Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóságok Országos Szövetségének elnöke, Balog László, a Létesítményi és Önkéntes Tűzoltóságok Országos Szövetségének elnöke, valamint Kis-Guczi Péter, a Lánglovagok Egyesület elnöke, Juhász Béla, a Fire Press Kiadó ügyvezető-igazgatója, Dobai Sándor, a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület elnöke és Mélykúti Sándor, a BM Heros Zrt. vezérigazgatója adta át.

Az összes beküldött művet aznap a kulturális központban tekinthették meg az érdeklődök.