Konzultáció az önkéntes tűzoltó egyesületek jövőjéről

Az önkéntes tűzoltó egyesületek (ÖTE) tűzoltási és műszaki mentési tevékenységét szabályozó, új BM OKF utasítás miatt fennáll a veszélye, hogy az ÖTÉ-k jelentős része befejezheti a szaktevékenységét. Ez azonban az ország mentő tűzvédelmét jelentős mértékben gyengíti.

A 7/2018. (VIII. 23.) BM OKF utasítás tervezetének szakmai egyeztetése nem zajlott megfelelő módon, a Magyar Tűzoltó Szövetség által megküldött észrevételeket pedig az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon lényegében figyelmen kívül hagyták.

A Lánglovagok Egyesület fórumának "Merre tovább ÖTE-k?" című topikjában most lehetőség nyílik bárkinek kifejteni a véleményét, aggodalmának hangot adni, egyúttal javaslatokat tenni az utasítás módosítására, mielőtt az helyrehozhatatlan károkat okozna.

További információ a témáról

2018. október 19.